Planavimas Santuoka Bažnyčioje Vestuvinė Muzika

Muzika bažnyčioje per vestuves

muzika bažnyčioje per vestuves

Daugeliui žmonių santuoka bažnyčioje gali būti labai reikšminga ir šventa patirtis. Bažnyčios aplinka ir atmosfera gali suteikti ceremonijai rimtumo ir reikšmingumo. Vienos jų būna be galo jausmingos, jaudinančios iki širdies gelmių, netgi išspaudžiančios ašarą ne vienam dalyvaujančiam. Kitos praeina gana ramiai, be jokių didelių emocijų ar jaudulio.

Kodėl taip yra?

Viskas priklauso nuo kunigo, suteikiančio santuokos sakramentą, ir muzikos, skambančios ceremonijos metu. Jei norimų pajusti emocijų visumą – jaudulį, iškilmingumą, eleganciją, šilumą, skaidrumą, romantiką – santuokos sudarymo metu vertinčiau 10 balų sistema, tai kunigas galėtų būti vertinamas 3 balais, o skambanti muzika – 7. Norėdami sukurti jausmingą atmosferą bažnyčioje, visų pirma turite pagalvoti apie muziką, kuri skambės tuoktuvių metu.

Muzikos efektas

Ar žinojote, kad muzika turi didžiulį poveikį žmogui? Moksliniais tyrimais įrodyta, kad grigališkojo choralo muzika mažina įtampą, lėtesnė baroko muzika (G. F. Hendelis, J. S. Bachas, A. L. Vivaldis) sukuria tvirtumo ir saugumo jausmą, klasikinė muzika (F. J. Haidnas, V. A. Mocartas) pasižymi aiškumu, elegancija ir skaidrumu, romantiška muzika (R. Šumanas, P. Čaikovskis, F. Šubertas, F. Listas) labiausiai tinka meilei sužadinti, religinė ir sakralinė muzika sukelia gilios dvasinės ramybės būseną, padeda atsiriboti. Žinoma, nebūtina apsiriboti tik klasikine muzika, vestuvės įdomios tuo, kad jose dalyvauja daugybė įvairių žmonių, galbūt turite draugų kuriems pakaks gitaros bei dainos teksto, kad maloniai nuspalvintų Jūsų bažnytinės sąjungos atmosferą ir įprasmintų šią akimirką.

Instrumentai

smuikas vestuviu ceremonijaiBažnytiniai vargonai – dažniausiai skambantis instrumentas per santuokos ceremoniją bažnyčioje. Tačiau norint sukurti įspūdį, apie kurį kalbėjau pirmoje pastraipoje, jų tikrai nepakaks.
Kokius instrumentus galima naudoti bažnyčioje?
Visus styginius ir pučiamuosius. Puikiai dera violončelė, gitara ir smuikas, fleita ir trimitas, saksofonas ir dūdmaišis. Kombinacijų gali būti be galo daug ir įvairių – viskas priklauso nuo jūsų galimybių ir fantazijos. Tačiau svarbiausias ir būtiniausias iš visų instrumentų yra vokalas.
Tobulai skambanti Ave Maria jauniesiems žengiant link altoriaus sukurs neišdildomą įspūdį. Rinkitės tik profesionalų atlikėją, turintį operinio dainavimo muzikinį išsilavinimą ir patirties.

Dainos bažnyčioje

Yra daug populiarių muzikos kūrinių, kurie dažnai gyvai atliekami per vestuvių ceremonijas bažnyčiose. Čia parinkome keletą gana skirtingų stilių tarp kurių kiekviena pora greičiausiai atras ką nors mielo sau. Keletas pavyzdžių:

Johanno Pachelbelio “Canon in D“: Šis klasikinis kūrinys yra populiarus vestuvių ceremonijų pasirinkimas. Jis dažnai grojamas nuotakai einant prie altoriaus arba pasirašant santuokos liudijimą.

Franzo Šuberto “Ave Maria“: šis gražus klasikinis kūrinys dažnai atliekamas per vestuvių ceremonijas. Jis dažnai grojamas nuotakai einant prie altoriaus arba per pačią ceremoniją.

Johanno Sebastiano Bacho “Jesu, Joy of Man’s Desiring“: šis klasikinis kūrinys yra dar vienas populiarus vestuvių ceremonijų pasirinkimas. Jis dažnai grojamas per pačią ceremoniją arba porai išeinant iš bažnyčios.

Leonardo Coheno “Hallelujah“: Cohenas Cohenas: ši populiari daina, kurią atlieka daugybė atlikėjų, dažnai skamba per vestuvių ceremonijas. Ji dažnai skamba per pačią ceremoniją arba porai išeinant iš bažnyčios.

Paul Stookey “The Wedding Song (There Is Love)“: Ši klasikinė daina dažnai grojama per vestuvių ceremonijas. Ji dažnai grojama porai išeinant iš bažnyčios arba pobūvio metu.

A Thousand Years“, Christina Perri: Ši populiari daina buvo naudojama daugelyje vestuvių ir dažnai skamba per pačią ceremoniją arba porai išeinant iš bažnyčios.

“Train” daina “Marry Me“: Ši populiari daina skamba daugelyje vestuvių ir dažnai skamba per pačią ceremoniją arba porai išeinant iš bažnyčios.

Tai tik keli populiariosios muzikos kūrinių, kurie dažnai gyvai atliekami per vestuvių ceremonijas bažnyčiose, pavyzdžiai. Galima rinktis ir iš daugybės kitų variantų, todėl svarbu apsvarstyti, kokia muzika porai bus reikšminga ir ypatinga.

O gal didžėjus?

Jei gyva muzika bažnyčioje atrodo prabanga, alternatyva irgi yra. Ar kada pagalvojote apie garso aparatūrą ir didžėjaus paslaugas? Šis pasiūlymas tiks norintiems išties kitokių ir netradicinių vestuvių. Šiuo atveju ceremonijoje turėsite galimybę klausytis viso orkestro, įspūdingiausių kada nors sukurtų dainų ar giesmių ir profesionaliausių pasaulio atlikėjų. Jei tuokiatės vakarop, pagalvokite apie galimybę panaudoti apšvietimo įrangą. Taupiosiomis lemputėmis (LED) apšviesta bažnyčia atrodys be galo įspūdingai.

Kas yra svarbu?

Kokius instrumentus ar įgarsinimą bepasirinktumėte, pirmiausia turite tai aptarti su bažnyčios kunigu ir suderinti kūrinius, kokie ir kuriuo metu bus atliekami per ceremoniją. Kartais užtenka informuoti, kad dalyvaus muzikantai ar atlikėjai, kurie patys suderins repertuarą. Atliekami kūriniai priklauso ir nuo ceremonijos trukmės. Vienos ceremonijos vyksta su mišiomis, kitos būna trumpesnės. Pasidomėkite, kokia tvarka yra Jūsų bažnyčioje. Paprašykite muzikantų pagroti, kol svečiai renkasi į ceremoniją, taip pat po jos, lauke, kol vyksta sveikinimai ir vaišinatės šampanu.
Kuo daugiau gražios muzikos, tuo didesnis įspūdis ir gilesni prisiminimai liks iš Jūsų šventės.

Pasirinkę vestuvių ceremoniją bažnyčioje su muzika – nesigaili. Pasakoja, jog taip šventė tampa dar didingesnė ir emocingesnė. Kai kurioms poroms santuoka bažnyčioje gali būti ypač emocinga dėl jų asmeninių religinių įsitikinimų. Šioms poroms bažnyčia gali būti jų tikėjimo ir vertybių simbolis, o santuoka bažnyčioje gali būti labai asmeniška ir prasminga šių įsitikinimų išraiška.

Kitoms poroms emocinį bažnytinių vestuvių poveikį gali sukelti tradicijos ir istorijos jausmas, susijęs su santuoka bažnyčioje. Daugelis bažnyčių turi ilgą istoriją, jose gausu simbolikos ir prasmės, o tai gali sustiprinti emocinį ceremonijos poveikį.

Apie grožio klubą

Apie Vestuves

Visos svarbiausios detalės tobulos vestuvių šventės planavimui ir įgyvendinimui be rūpesčių!

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite