Planavimas Tradicijos

Šeimos židinio tradicija

šeimos židinys vestuvių tradicija

Tradicija, kuri net ir šiuolaikiškose netradicinėse vestuvėse pasirenkama dažniausiai ir laikoma viena iš prasmingiausių tradicijų. Šiandien apie jos istoriją, prasmę ir šiuolaikines interpretacijas.

Istorija

Šeimos židinio įteikimo per vestuves tradicija atėjo dar iš pagonybės laikų, kai ugnis buvo garbinama tarsi dievybė, o šeimos židinio ir ugnies deivė buvo viena – Gabija. Taigi ugnis buvo namų gerovės simbolis, o kiekvienuose namuose turėjo rusenti šventa ugnis, kuri niekuomet negalėjo užgesti. Tada ir gimė tradicija, kad naujai susikūrusiai šeimai nuolat degantį židinį užkurdavo ne kas kitas, o jaunavedžių tėveliai.

Simbolika

gražus šeimos židinys vestuvėmsUgnis židinyje nuo seno simbolizuoja šilumą ir jaukumą šeimoje. To linkėdami jaunavedžių tėveliai bažnyčioje arba per šventę įteikia jauniesiems nedidelį namuką su žvakele viduje. Šeimos židinio įteikimą dažnai lydi nuoširdūs tėvelių žodžiai ir linkėjimai. Tiesa, sakyti kalbą per vestuves niekam neturi būti privaloma, o suorganizuoti židinio įteikimo ceremoniją su vestuvių vedėjo pagalba galima tikrai nesudėtingai.

Graži ir prasminga yra židinio įteikimo ceremonija dar ir todėl, kad perduodamas židinys yra simbolis visų vertybių ir gražaus pavyzdžio, kurį tėvai palieka savo vaikams. Matyt, todėl vengiama įteikti šeimos židinį, kai vieno iš jaunųjų tėvai yra išsiskyrę. Tokiu atveju kito sutuoktinio tėveliai visgi galėtų įteikti židinį ir rodyti gražų pavyzdį dar atsakingiau.

Šiuolaikinis židinys

Kaip ir minėjau, anksčiau šeimos židinys buvo vienareikšmiškai suvokiamas kaip namukas su žvakele. Šiais laikais šeimos židinį atstoja bet kokia daili žvakidė ar žibintas. Stengiamasi pritaikyti tokį židinį, kuris ne tik bus simboliškas, tačiau ir derės prie namų interjero, atitiks jaunavedžių skonį. Taigi galima sakyti, kad bandoma šeimos židinį padaryti praktiškesnį.

Įteikimas

Šeimos židinio įteikimas yra viena jautriausių ir gražiausių vestuvių dienos akimirkų, kad išlaikytų rimtį ir grožį, derėtų kalbėti tik savais žodžiais iš širdies gelmių, o ne eilėmis iš interneto platybių. Reikėtų vengti skambių frazių, bet pasirinkti paprastumą ir nuoširdumą. Jaunavedžiai turėtų vienodai dėmesiu apdovanoti tiek nuotakos, tiek jaunikio tėvelius.

Apie grožio klubą

Apie Vestuves

Visos svarbiausios detalės tobulos vestuvių šventės planavimui ir įgyvendinimui be rūpesčių!

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite