Planavimas Žiedai

Viskas, ką turi žinoti apie deimantus

viskas ką turi žinoti apie deimantus
Deimanto pavadinimas kilęs iš senovinio graikų žodžio “nenugalimas”, o briliantas nurodo unikalų šlifuoto deimanto žėrėjimą – spalvų “ugnį”, kurią skleidžia apšviestas geros kokybės briliantas. Iki šiol manoma, kad deimantai jų savininkui suteikia paslaptingų ar net mistinių galių, neša laimę, sėkmę ir turtus.

Paskutiniu metu vestuviniai žiedai konkuruoja su prabangiomis suknelėmis, limuzinais ir puotomis, tačiau šie dalykai reikalingi tik kelioms dienoms, vėliau jie lieka tik gražiais prisiminimais. Visam gyvenimui Jums liks vestuviniai žiedai. Ir neteisingai sakoma, kad vėliau žiedus galima pakeisti į geresnius. Laikui bėgant priprantame prie savo vestuvinių žiedų ir neturime laiko jų keisti.

Deimantai tinka ir vyrams

Dauguma jaunųjų svajoja įsigyti vestuvinį žiedą su deimantais. Deimantas simbolizuoja meilę tarp dviejų žmonių, santykių pastovumą ir išskirtinumą. Merlin Monroe teigė, kad būtent “deimantai yra geriausi moterų draugai”.

Klysta tas, kuris galvoja, kad vestuvinis žiedas su briliantu tinka tik moteriai. Deimantas bet kuriam žiedui (ir moteriškam, ir vyriškam), o kartu ir Jūsų santuokai suteikia šarmo, elegancijos ir išskirtinumo. Prisiminkite viena – niekas negali stebuklingo momento padaryti labiau įsimintino negu DEIMANTAS. Niekas nebus taip potencialiai ilgai ir elegantiškai nešiojamas kaip DEIMANTAS. Šitie akmenys negali būti madingi – jie yra aukščiau mados. Taigi DEIMANTAI net ir šiuo požiūriu amžini kaip Jūsų meile.

Patarimai prieš perkant deimantus

tikras deimantas žiedeDeimantai yra kiečiausia žinoma medžiaga. Dėl to poliruotas briliantas nepaprastai gerai išsaugo blizgesį ir žėri įvairiausiomis spalvomis. Gamtoje randama apie 3 700 skirtingų mineralų, turinčių kristalinę gardelę, tačiau tik apie 300 jų yra naudojami juvelyrikos srityje. Pats kiečiausias ir unikaliausias gamtoje randamas mineralas yra deimantas. Jis pasižymi okliniu efektu, t. y. atspindi 100 proc. į jį patekusios šviesos.

Perkant deimantus atskirai ar žiedą su briliantais būtina įdėmiai išsiaiškinti visus “4C”, ne vien svorį (karatus). Taigi rinkdamiesi žiedą su deimantu Jūs turite žinoti, kad deimanto vertę apibūdina “4C”: briaunavimas (Cut) – brilianto šlifavimo kokybę lemia jo paviršius, kampų skaičius ir kokybė. Idealus briliantas turi būti absoliučiai simetriškas, su tobulais lygiais paviršiais ir kampais. Šlifavimo kokybė nepainiotina su brilianto forma. Deimanto forma arba šlifavimo technika, t. y. ar jis turi pakankamą sienelių skaičių (turi būti bent 57), ar jo proporcijos atitinka nustatytus standartus (juvelyrų kalba, ar jis “dega”). Prastai briaunuoti deimantai neblizga, atrodo nepatraukliai, todėl jų vertė žymiai krenta. Kadangi deimantų apdirbimo gamyklose daugiau siekiama iš žaliavos išgauti daugiau karatų, dažnai aukojamos taisyklingos deimantų proporcijos, o tai mažina deimantų vertę.

Deimantų formos

Deimantai briaunuojami įvairiomis formomis: ovalo, kriaušės, princesės ir pan. Populiariausi yra apvalios ir princesės formos deimantai. Dažniausiai forma parenkama taip, kad būtų išsaugotas akmens dydis ir masė.

Švarumas  yra brilianto grynumo ir vidinių defektų matas

Briliante (t. y. pačiame deimanto kristale) gali būti priemaišų ar struktūrinių trūkumų, tokių kaip mažyčiai įtrūkimai. Dėl šių trūkumų briliantas gali atrodyti balzganas ar apniukęs, o jo vertė bus dramatiškai mažesnė. Priemaišų ar įtrūkimų skaičius, dydis, spalva, vieta ir orientacija kristale lemia brilianto aiškumą. Brilianto švarumas vertinamas subjektyviai, profesionaliam juvelyrui apžiūrint briliantą per 10 kartų didinantį lęšį. Tik maždaug 20 procentų visų iškastų deimantų yra pakankamai švarūs, t. y. defektai nematomi plika akimi, todėl tinkami šlifuoti į briliantus. Nors matomas įtrūkimas kartais gali būti slepiamas papuošalo įsodu, tokių briliantų žėrėjimas ir “ugnis” taip pat yra mažesni, o vertė žemesnė.

Deimantų spalva

Spalvą dažnai labai sunku atpažinti dėl deimanto žaižaravimo. Briliantas, turintis geltono atspalvio, vertas mažiau. Briliantai, kurių spalva F arba E yra retesni ir kainuoja daugiau.deimantų spalvų lentelėChemiškai grynas ir struktūriškai puikus briliantas yra tobulai vaiskus ir be jokio atspalvio ar spalvos. Deja, tobuli briliantai yra ypač reti, o jų vertė labai didelė. Brilianto spalvą lemia cheminės priemaišos ir / ar struktūriniai kristalo pakitimai. Dažniausia deimantų priemaiša – azotas – keičia brilianto struktūrą ir lemia gelsvą ar rusvą atspalvį. Priklausomai nuo atspalvio ir jo intensyvumo, brilianto spalva gali ir menkinti, ir padidinti akmens vertę. Pavyzdžiui, rudi ar geltoni briliantai gana dažni ir yra mažiau vertingi, o rožiniai ar mėlyni yra labai reti ir ypač vertingi. Dauguma briliantų, naudojamų kaip brangakmeniai, yra iš esmės bespalviai arba su vos pastebimu atspalviu.

Deimantų masė

Mase (Carat) – karatais, t. y. karato svoriu, matuojama brilianto masė. Vienas karatas yra apibrėžiamas kaip 200 miligramų (t. y. 0,2 gramo arba apytiksliai 0,007 uncijos). Briliantų svoris matuojamas šimtosiomis dalimis, t. y. briliantas neturi būti mažesnis kaip 0,01 karato arba 2 mg.

Šiuo metu siekiant išvengti “kruvinųjų” deimantų ir sintetinių akmenų naudojama ir penktoji “C” savybė – brilianto sertifikavimas (Certification). Daugelyje šalių (pvz., Kanadoje ar JAV) deimantai yra sertifikuojami ant vienos iš apatinių briaunų lazeriu išgraviruojant specialų simbolį ar numerį (pvz., kanadietiški deimantai žymimi klevo lapu).

Deimantų kokybės nustatymas

Žymiausios pasaulio organizacijos, nustatančios deimantų kokybę ir vertę:

• CIBJO – Confederation International de la Bijouterie Joaillerie Orfevrerie,

• AGS – American Gemological Society,

• HRD – Hoge Raad Van Antwerpen,

• GIA – Gemological Institute of America,

• IGL – International Gemological Institute,

• EGL – European Gemological Laboratory,

• CGL – Central Gemological Laboratory.

Apie grožio klubą

Apie Vestuves

Visos svarbiausios detalės tobulos vestuvių šventės planavimui ir įgyvendinimui be rūpesčių!

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite