Žiedai

Amžinos meilės simbolis – vestuvių žiedas iš meteorito

žiedas iš meteorito

“Tobulybė visada yra paprasta, – sako juvelyras Silvijus Martinėlis. – Abstrakčios ir tikslios formos – elementarios, tačiau argi ne jose slypi elegancija, technologijų ir estetikos sintezė?” Į juvelyriką pasukęs dizaineris kuria ypatingus vestuvinius žiedus. Aukse, platinoje ar meteorite sušvitusio deimanto apžavams ir tobuloms, išieškotoms jo žiedų formoms sunku atsispirti.

Modernioje, estetika tviskančioje Silvijaus Martinėlio studijoje vestuvinių žiedų ieškančios poros dažnai nustemba, kad juvelyras užduoda tiek daug klausimų. Briliantų ir brangiųjų metalų pasaulyje – begalė taisyklių. “Tai parduotuvėje paprasta, tiko kaina, nusipirkai, man reikia žinoti, kokios formos, kokio metalo, kokio dydžio, kokio švarumo briliantų jie norėtų. Žiedus gaminu tik jiems, taigi turiu suprasti, ko nori užsakovai”, – sako Silvijus, su vestuvėms besirengiančiomis poromis susitinkantis dažnai net ne vieną kartą.

žiedas iš meteoritoSavo studiją Vilniuje neseniai atidaręs juvelyras tikina, kad originaliems, ypatinga estetika pasižymintiems žiedams, o ypač tiems, kuriuos puošia brangieji akmenys, gailėti pinigų neverta – briliantas šimtmečius išliks, koks buvęs – nenuskils, nesusibraižys.

Netrukus viena pora Silvijaus studijoje atsiims briliantais papuoštus žiedus iš meteorito. “Meilė, kaip ir kosmosas turėtų būti amžina”, – šypsosi kūrėjas ir tikina, kad kosminis kūnas, iš kurio gaminami žiedai, nuteikia ypatingai.

žiedas iš meteoritoŠią įdomią medžiagą Silvijus atrado prieš dvejus metus. Vieno kolekcionieriaus iš Švedijos atvežtas Muonionalustos meteorito gabalas keletą metų gulėjo juvelyro stalčiuje, kol kilo sumanymas iš jo pagaminti… žiedą. Nežemiškos kilmės metalo žiedus greitai pastebėjo originalių vestuvinių žiedų ieškantys jaunieji. Ir nieko keista, matyt, kad dažniausiai tai – meniškos prigimties žmonės. “Meteorito faktūra paperka ne tik juos, mane irgi, – prisipažįsta Silvijus, meteoritą savo kūriniuose derinantis su auksu, platina ir briliantais”.

Į žemę iš kosmoso Muonionalusta meteoritas trenkėsi beveik prieš milijoną metų kartu su meteoritų lietumi. Dar ir dabar randama kosminio kūno nuoskilų, kurių galima nusipirkti. “Juvelyrai nedaug šios medžiagos naudoja, – sako Silvijus, – meteoritas reikalauja daug darbo, jo apdirbimas sudėtingas, būtina speciali įranga”.

žiedas iš meteoritoDizainą Lietuvos dailės akademijoje baigęs, tačiau juvelyro kelią pasirinkęs kūrėjas šio amato mokosi jau daugiau nei dešimt metų. “Dirba ir su juvelyrais menininkais, ir su amatininkais, dizainas, matyt, mano kūriniams irgi prideda spalvų. Moderni forma man – tai medžiagos, naujų technologijų ir estetikos darna. Jaučiuosi minimalistas, kažkur, mano viduje tupi santūrumas, elegantiškas sterilumas. Kai jie išlenda į paviršių, tikiuosi, gimsta darni visuma, kuri išryškina svarbiausią – žmogų”, – savo kūrybą apibrėžti mėgina juvelyras, kurio darbai pastaruoju metu darosi itin madingi.

Į elegantišką Silvijaus studiją dažniausiai užsuka turintys jau čia apsilankiusiųjų rekomendacijas. Neseniai sužadėtuvių žiedą savo mylimajai čia gamino baleto šokėjas Nerijus Juška. Per vestuves Silvijaus kurtais vestuviniais žiedais pasipuošė radijo laidų vedėja Skaiva Jasevičiūtė ir jos išrinktasis.

Apie grožio klubą

Apie Vestuves

Visos svarbiausios detalės tobulos vestuvių šventės planavimui ir įgyvendinimui be rūpesčių!

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite