Vestuvių Liudininkai

Vestuvių scenarijus liudininkams

vestuvių liudininkų scenarijus

Liudytojai tuo pat metu gali atlikti ir kitą vaidmenį santuokos ceremonijoje, pavyzdžiui, būti pabroliais arba pamergėmis, arba būti tiesiog liudininkas ceremonijoje.

Scenarijus liudininkams:

Kaip santuokos liudininkai, privalote dalyvauti, kai nuotaka ir jaunikis daro pareiškimus ir keičiasi įžadais. Po santuokos sudarymo kunigas ir sutuoktiniai pasirašo oficialius santuokos dokumentus, kuriuos turite pasirašyti ir jūs.

Liudytoju gali būti praktiškai bet kuris atsakingas suaugęs asmuo – iš jūsų reikalaujama tik gebėti padėti parašą ir suprasti, ką pasirašėte.

Dauguma liudytojų yra suaugusieji, tačiau išskirtiniais atvejais liudytojas gali būti jaunesnis nei 18 metų. Tokiu atveju vestuves vedantis kunigas turi apie tai iš anksto žinoti.

Vestuvių liudininkų pareigybė egzistuoja ne tik lietuviškose vestuvėse, tai sena tradicija taikoma visame pasaulyje. Pvz vestuvių liudininkai angliškai vadinami “Wedding Witnesses”, apie tai plačiau galite paskaityti užsienio šaltiniuose.

Tuo tarpu mes pabandysime trumpai paaiškinti iš kur ir kokiu tikslu atsirado vestuvių liudininkų vaidmuo šios svarbios šventės scenarijuje. Apie tai, koks tiksliai yra vestuvių liudininkų scenarijus, už ką šie žmonės būna atsakingi, ir kokiose formalumuose turi dalyvauti išsamiau pasakojame šioje svetainėje, tačiau šį kartą norime aprašyti šios pozicijos atsiradimą ir kilmę.

Įdomu tai, jog seniausias rašytinis vestuvių liudytojo įrašas randamas Biblijoje. Pradžios knygos 24-ajame skyriuje Abraomas siunčia savo tarną surasti nuotakos savo sūnui Izaokui. Šis tarnas veikia kaip abiejų santuokos sutartyje dalyvaujančių šalių liudytojas, o tai mums leidžia suprasti, kokią paskirtį tokiose ceremonijose turėjo liudytojai. Nuo tada buvo įprasta, kad pasirašant vedybų sutartį dalyvautų bent du žmonės, kurie paliudytų jos galiojimą ir teisėtumą.

Istorijos bėgyje kelių žmonių buvimas oficialiais liudytojais tapo svarbia daugelio skirtingų kultūrų vestuvių ceremonijų dalimi. Pavyzdžiui, viduramžių Europoje atsirado teisinė vedybų sutartis, kurią pasirašydavo trys liudytojai – po vieną, atstovaujantį kiekvienai santuokoje dalyvaujančiai šeimai, ir vienas, atstovaujantis Dievui. Tokia pati praktika dar ir šiandien taikoma kai kuriose šalyse, kur poros, pasirašydamos santuokos dokumentus, pagal įstatymus privalo turėti du ar daugiau oficialių liudytojų.

Be to, kad santuokos yra teisiškai įteisintos, liudytojų dalyvavimas vestuvių ceremonijose taip pat padeda užtikrinti, kad vėliau būtų tinkamai sprendžiami bet kokie galimi poros ginčai. Taip yra todėl, kad keli žmonės, galintys patvirtinti, kas įvyko per ceremoniją, gali padėti išspręsti bet kokius nesutarimus dėl svarbių detalių, pavyzdžiui, kada ir kur vyko ceremonija arba kas kokią dovaną įteikė.

Net ir šiandien vestuvių scenarijus neapsieina be liudininkų, mat liudininkų dalyvavimas vestuvėse vis dar yra svarbi daugelio porų didžiosios dienos dalis – ir ne veltui! Tai ne tik suteikia teisinį garantą abiem santuokoje dalyvaujančioms šalims, bet ir padeda apsisaugoti nuo galimų konfliktų, kylančių dėl nesusipratimų ar nesusikalbėjimo apie tai, kas įvyko jūsų vestuvių dieną. Todėl kitą kartą, kai tapsite liudininkais kieno nors vestuvėse, prisiminkite, kad esate ten ne tik tam, kad gerai praleistumėte laiką, jūs taip pat atliekate svarbų vaidmenį padėdami jiems kurti tvirtus pagrindus santuokinio gyvenimo pradžiai!

Apie grožio klubą

Apie Vestuves

Visos svarbiausios detalės tobulos vestuvių šventės planavimui ir įgyvendinimui be rūpesčių!

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite