Būsimi jaunavedžiai dažnai pasimeta rinkdamiesi vestuvių liudininkus, dažnai jiems kyla klausimų, ar jie privalo būti susituokę, ar būtinai pora ir gyvenime? O ką daryti tiems, kurie tokių žmonių artimųjų rate neturi? Dalijamės idėjomis, kas gali tapti liudininkais jūsų vestuvių šventėje. Juk svarbiausia geros emocijos, todėl atsikratykime “Ką kiti pasakys” komplekso.
Teisės aktai nereikalauja, kad vestuvių liudytojai būtų susituokę, tačiau laikoma gera praktika, kad pasirašant santuokos liudijimą dalyvautų bent vienas susituokęs asmuo. Taip yra todėl, kad jie geriau supras šios progos rimtumą ir su ja susijusią atsakomybę.
Turėti bent vieną susituokusį asmenį kaip liudytoją taip pat gali būti naudinga, jei vėliau kiltų klausimų ar ginčų dėl santuokos galiojimo. Jei nė vienas iš liudytojų šiuo metu nėra susituokęs, galite apsvarstyti galimybę paprašyti, kad liudytoju taptų draugas ar šeimos narys, kuris jau yra dalyvavęs vestuvėse.
Jei neturite porų, kurios galėtų būti vestuvių liudininkais, galite paprašyti draugų ar šeimos narių. Taip pat galite pasirinkti, kad draugas ar šeimos narys pasirašytų dokumentą kaip santuokos ceremonijos liudininko patvirtinimą. Į ceremoniją jie turės atsinešti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pvz., vairuotojo pažymėjimą), kad būtų galima patvirtinti jų tapatybę.
Keletas gerų pavyzdžių, kai vestuvėse dalyvaujantys liudininkai nebuvo draugų pora:
Mama ir tėtis. Jiems vestuvių šventėje galite skirti ir šį vaidmenį.
Taip, mama ir tėtis taip pat gali būti oficialūs vestuvių liudytojai.
Abi sesės. Jei neplanuojate vestuvių pulko ir norite, kad santuokos liudininkais būtų patys patys artimiausi.
Oficialiomis vestuvių liudytojomis gali tapti ir seserys. Kad galėtų būti liudytojomis, abi seserys turėtų dalyvauti vestuvių ceremonijoje ir pasirašyti santuokos liudijimą. Be to, jos turėtų būti pilnametės.
Brolis ir sesuo. Taip pat norintiems pačių artimiausių liudininkų.
Taip, artimi giminaičiai, pavyzdžiui, broliai ir seserys, gali būti oficialūs vestuvių liudytojai. Jie turi būti ne jaunesni kaip 18 metų ir pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
Jaunikio ir jaunosios mamos. Artimi giminaičiai, pavyzdžiui, jaunųjų motinos, gali būti oficialūs vestuvių liudytojai.
Labai geras pasirinkimas, norint įtraukti motinas į vestuvių planavimą ir pasiruošimą, juk mamoms ši šventė taip pat būna labai ypatinga.
Jaunųjų tėveliai. Jiems taip pat drąsiai galite skirti šias pareigas.
Vyriausiasis pabrolys ir pamergė.
Vestuvių liudininku gali būti ir vyriausiasis pabrolys bei pamergė jo poroje. Paprastai santuokos liudijimui pasirašyti reikalingi du liudytojai.
Nuotakos geriausia draugė ir jaunikio geriausias draugas. Kartais sunku rasti, rodos, tinkamus žmones, o kas tinkamesnio gali būti už geriausius draugus, kurie šalia visuomet. Ir jie neprivalo būti vedę/ištekėję.
Geriausi poros draugai gali būti oficialūs vestuvių liudytojai. Tiesą sakant, dažnai laikoma didele garbe būti paprašytam atlikti šias pareigas. Liudytojai reikalingi santuokos ceremonijos teisėtumui užtikrinti ir paprastai pasirašo santuokos liudijimą, patvirtindami, kad dalyvauja ir supranta procesą. Nors dauguma porų šiam vaidmeniui atlikti pasirenka draugus arba šeimos narius, vis dažniau poros vietoj jų į pagalbą pasitelkia geriausius draugus.
4 liudininkai, jaunųjų tėvai. O kas sakė, kad liudininkai gali būti tik du? Galite turėti tiek liudytojų, kiek norite! Vienintelis reikalavimas – santuokos liudijimą turi pasirašyti du liudytojai. Tikrai galite į nuostabią šventę įtraukti savo abiejų tėvelius, jie bus tik dar laimingesni.
Ką žmonės dažniausiai renkasi būti liudininkais?
Šiais laikais vestuvių liudytojais dažniausiai pasirenkami artimi poros draugai arba šeimos nariai. Daugelis porų vestuvių liudytojais pasirenka vieną ar du artimus draugus arba brolius ir seseris, nes šie asmenys dažnai yra svarbi jų palaikymo rato dalis ir gali asmeniškai ir prasmingai paliudyti poros santykius.
Taip pat vis dažniau poros pasirenka, kad jų vestuvių liudytojais būtų asmenys, kurie atliko svarbų vaidmenį jų santykiuose, pavyzdžiui, juos supažindinę bendri draugai. Kaip ten bebūtų, vestuvių liudytojų pasirinkimas yra asmeninis ir priklauso nuo individualių poros pageidavimų ir aplinkybių. Svarbu, kad poros pasirinktų liudytojus, kurie palaiko jų santykius ir kurie galės prasmingai paliudyti jų ryšio tvirtumą ir atsidavimą.
Jei jums pasisekė, kad jūsų paprašė būti liudytoju draugo vestuvėse, sveikiname! Tai tikrai bus įsimintina patirtis. Būtinai atvykite anksčiau ir planuokite likti iki pat pabaigos, kad galėtumėte švęsti kartu, bei sudalyvauti visuose suplanuotose šventės etapuose.
Niekada nebijokite rinktis to, ko tikrai trokštate. Sėkmės planuojant savo šventę!
Na, o ką daro liudininkai vestuvėse galite sužinoti ČIA. Taip pat plačiau apie jų pareigas pasakoja mūsų ekspertė. Jei jau pakvietė tapti liudininkais, norime padėti jums apsispręsti: būti ar nebūti.
Komentarai