Vestuviniai Kvietimai

Ką ir kaip rašyti kvietime?

ką ir kaip rašyti kvietime

Sužieduotuvių žiedelis jau ant rankos, metas kibti į paruošiamuosius darbus. Jaunųjų rūpesčiai dėl vestuvių prasideda būtent nuo kvietimo. Galvojant apie svečių kvietimą, iškyla begalė klausimų ne tik apie kvietimo būdą, bet ir būsimas vestuves, svečius, šventės tematiką ir pan. Siųsti kvietimą ar įteikti? Koks pusseserės vyro vardas? Ko norėtume dovanų? Ar tikrai apsisprendėme dėl vestuvių tematikos? Tikrų tikriausia sumaištis. Bet apie viską nuo pradžių.

Vestuviniai kvietimai – įžanga į vestuves

vestuvių kvietimaiRenkantis kvietimą jauniesiems dažnai paaiškėja daug dalykų, o rinkimosi procesas padeda suprasti, kokių vestuvių jie norėtų. O kvietimų pasirinkimas yra išties didelis – nuo lengvučių, komiškų itališko dizaino, visų pamėgtų lazerinių iki įmantrių angliškojo stiliaus kvietimų. Pasirinkę kvietimo spalvą, prie jos turėtumėte derinti ir kitas vestuvių detales – stalo korteles, svečių susodinimo planą, dovanėles svečiams, vestuvių pobūvio aplinką ir pan. Pasirinkę gėlėtą kvietimą, svečiams tarsi užsiminsite, kokios gėlės Jums labiausiai patinka. Tai padės sukurti ypatingą vestuvių nuotaiką. Kurdami kvietimo dizainą galite pasirinkti vestuvių motyvą, kuris iš pradžių bus tik kvietimo akcentas, o vėliau gali pereiti ir į visą vestuvių puošybą. Pavyzdžiui, lengvas drugelis, praskridęs pro kvietimą, sparneliu kliudęs jaunųjų taures ir galiausiai nutūpęs vestuviniame albume. Subtilu, lengva, madinga.

Kreipiniai

Pradžia – pagrindinių svečių sąrašas. Kvietimas yra siunčiamas ne kiekvienam žmogui atskirai, o atsižvelgus į socialinius ir giminystės ryšius. Jei kviečiate mylimiausią tetą, kvietimą turėtumėte adresuoti ne tik jai, bet ir jos šeimynai. Kreipinyje galima išvardinti visų šeimos narių vardus arba tiesiog kreiptis šeimos pavarde. Kviesdami giminaičius, nepamirškite ir tėvelių. Ir tikrai visai nesvarbu, kad jie pirmieji sužinojo apie Jūsų sutuoktuves ir padeda Jums ruoštis. Tėvai taip pat turi gauti kvietimą, juk jiems tai yra svarbus įvykis. Be to, juk mamos taip mėgsta kaupti mielus širdžiai dalykėlius… Jūsų vestuvių kvietimui bus skirta vieta greta Jūsų vestuvių nuotraukos. Kviesdami draugus nepamirškite ir jų antrųjų pusių. Būtų puiku, jei pasistengtumėte sužinoti draugo mylimosios vardą. Jei tik vėliau sužinojote, kad pusbrolis turi mylimąją, nesivaržydami galite papildyti kvietimą žodžiu pakviesdami ir jo draugę.

Vestuvių kvietimų tekstai

Įterpdami keletą šiek tiek filosofiškų ar net jautrių eilučių apie meilę, kvietimui suteiksite žaismingumo.O gal pritaikyti ir to laikmečio šriftą. Jei tik turite noro ir laiko, kvietimo tekstą galite sukurti kaip linksmą eilėraštį ar pasakojimą apie Jūsų porą. Tai svečiams suteiks gerų emocijų.
Tikroji Meilė – tai žvaigždė skaisti…
Kuri nė mirksniui nepaliauja degti…
Ir drąsina jūreivį gūdžią naktį…
Kai laivą svaido viesulai pikti…
Ne… Meilė ne pastumdėlė Likimo…
Jai visagalis Laikas nebaisus… (V. Šekspyras)

Pagrindinė informacija

Kvietimo tekste būtinai turi būti nurodyta tiksli data, vieta ir laikas. Kvietimo tekstas turi būti aiškus, kad kiekvienam Jūsų svečiui, gavusiam kvietimą, nekiltų klausimų. Jei turite numatę aprangos kodą, jį turėtumėte rašyti kvietimo apačioje, po savo vardais. Ta pati taisyklė galioja ir pastabai apie svečio dalyvavimo pranešimą (RSVP). Žinoma, nepamirškite nurodyti kontaktų, kuriais būtu galima apie tai informuoti.
Daugumai jau yra įprasta, kad jaunavedžiai užsimena, jog norėtų dovanų pinigine išraiška. Užuominą apie lengvai konvertuojamas dovanas taip pat derėtų dėti kvietimo teksto gale, prie RSVP. Juk tai nėra svarbiausia kvietimo dalis.
Jei Jūsų kvietimo tekste yra daug papildomos informacijos, patartina dėti papildomą kortelę, kurioje galite surašyti visą informaciją apie transportą, viešbučius, pateikti žemėlapį ir pan. Tokią kortelę Jūsų svečias galės pasiimti su savimi ir po ranka turės žemėlapį su visomis nuorodomis.

Vokai vestuvių kvietimams

Net jei nusprendžiate kiekvienam svečiui teikti kvietimą asmeniškai į rankas, vis tiek yra reikalingas vokas. Kvietimo vokas turėtų skirtis nuo kasdienio, įprasto vokelio: tai turėtų būti šiek aukštesnės kokybės popieriaus vokas, spalva priderinta prie kvietimo, gali būti su spalvotu įdėklu (vis dar naujiena Lietuvoje). Jei siunčiate kvietimą paštu, tuomet kvietimą reikėtų dėti į du vokelius: pirmasis vokelis derinamas prie kvietimo, skiriamas paties kvietimo apsaugai. Išorinis vokas yra skirtas adresui užrašyti ir laiškui siųsti. Atkreipkite dėmesį, kad vidinio kvietimo vokelio nereikia užklijuoti. Kvietimas į voką turi būti įdėtas taip, kad kviečiamasis, atsidaręs kvietimą, iš karto matytų priekinę kvietimo pusę.
Pabaigai…
Patarimų, etiketo taisyklių, nuomonių ir standartų, kaip rašyti ir ką rašyti kvietimo tekste, tikrai yra daug. Tačiau svarbiausia, kad tas kvietimas būtų išskirtinai nuo Jūsų ir parašytas Jūsų mintimis. Nebūtina rašyti nieko sudėtingo, įmantraus. Paprastumas ir nuoširdumas paperka žmonių širdis…

Apie grožio klubą

Apie Vestuves

Visos svarbiausios detalės tobulos vestuvių šventės planavimui ir įgyvendinimui be rūpesčių!

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite