Planavimas Tikros Vestuvės Vestuvės Užsienyje Vestuvių Idėjos

Ingos ir Edgaro vestuvės Mauricijuje

“Facebook” greitai paplito Ingos (24 m.) ir Edgaro (28 m.) vestuvių nuotraukos, nes jose neįprasta akiai aplinka – egzotiška sala. “Apie tokias vestuves svajodavom abu – kaip šaunu būtų tik dviese susituokti kur nors šiltuose kraštuose – tačiau tik svajodavom. Viskas prasidėjo nuo to, kai liepos 31 d. vyko mano sesers vestuvės. Atšokom, tada susimąstėm, gal verta nueiti bent į kelias kelionių agentūras ir pasidomėti, kokios kainos, kur patartų vykti… Taip ir padarėm”, – pasakojo Inga Šiumetienė. Visos vestuvės be drabužių ir žiedų kainavo apie 8000 Eur.

Kaip vyko vestuvių egzotiškoje saloje planavimas?

Nuvykę į kelias kelionių agentūras radome sau labai priimtiną pasiūlymą (“West Express” agentūroje, mus konsultavo Namida Petkevičienė) tuoktis Mauricijuje. Rinkomės iš trijų salų (Jamaika, Seišeliai ir Mauricijus) ir galiausiai pasirinkome Mauricijų – tai mažiau girdėta sala, bet tikrai įspūdinga savo šiltu klimatu, paplūdimiais, jūra, aplinka tarsi Maldyvuose. Kadangi gyvename Norvegijoje, tai visas vestuvių planavimas vyko el. paštu su kelionių agentūros atstove.

Labai daug planuoti neteko: susitvarkėm reikalingus dokumentus (išsiėmėm naujus gimimo liudijimus, pažymą apie šeiminę padėtį, tada išsivertėm į anglų k. ir apostilizavom), išsirinkom datą (likus 3 mėnesiams iki vestuvių), viešbutį ir vestuvių paketą (į kurį įėjo nuotakos puokštė, makiažas, šukuosena, tortas, šampanas, ceremonija ir jos vieta, šventinė vakarienė ant jūros kranto, vestuviniai pusryčiai, suknelės ir kostiumo paruošimas, vestuvių koordinatorės paslaugos). Vežtis reikėjo tik vestuvinę suknelę ir vyro kostiumą, nes toliau viską gavome nuvykę į viešbutį.

žiedai vestuvės mauricijujeVestuvių rytą jau visą kūną varstė jaudulys. 13.30 val. ėjau į SPA saloną vestuviniam makiažui ir šukuosenai, o tuo tarpu vyras iš mūsų viešbučio kambario buvo išsiųstas į kitą, tai iki ceremonijos mes nematėm vienas kito. Ceremonija prasidėjo 16 val. (gan vėlokai, bet ankščiau jie netuokia) “Gazebo” sodo namelyje. Viskas vyko anglu kalba. Nors buvome tik dviese, bet jaudinomės ne mažiau. Viskas pavyko taip, kaip ir buvome susiplanavę, po ceremonijos vyko mūsų vestuvinė fotosesija paplūdimyje ir viešbučio teritorijoje. Laiko tam buvo mažai, nes temsta jau 19 val. (tai kitą dieną lelijų parke padarėm povestuvinę fotosesiją), o iškart po fotosesijos paplūdimyje vakarieniavom ant jūros kranto.

Siūlyčiau iš anksto susirasti fotografą ir pasidomėti jo darbais. Jaunosioms patarčiau rasti gerą makiažo specialistę (nors į paketą ir įėjo bandomasis makiažas, aš juo nebuvau patenkinta, nes makiažas nebuvo toks, kokio norėjau).

Trumpai apie poros sužadėtuves

Mūsų vestuvės vyko 2015 11 30 Mauricijaus saloje, esančioje Indijos vandenyne. Iki vestuvių 5 metus buvome kartu, šią sukaktį šventėme lapkričio 7 d., todėl norėjome būtent tada susituokti, bet išėjo šiek tiek vėliau. Piršlybos buvo pati įsimintiniausia diena per tuos 5 metus praleistus kartu, žinoma, iki vestuvių. Viskas prasidėjo nuo to, kad gavau gimtadienio dovaną – skrydį į Paryžių 3 dienoms. Visada norėjau ten nuvykti ir man buvo didelė staigmena, kad švęsiu ten savo gimtadienį. Man pasipiršo balandžio 12 d. 24 val. prie Eifelio bokšto, kuris kas valandą žybsėjo kaip kalėdinė eglutė, jaučiausi lyg pasakoj.
Fotografas Mindaugas Dulinskas

Vestuvės Užsienyje: Mauricijus

Mauricijus – tai Indijos vandenyne esantis atogrąžų rojus, garsėjantis nuostabiais paplūdimiais, krištolo skaidrumo vandeniu ir vešlia augmenija. Tai populiari vestuvių vieta, tačiau prieš nuspręsdami ten kelti vestuves, pasitikrinkite ar tikrai išmanote vestuvių užsienyje subtilybes bei susipažinkite su svarbia informacija keliautojams.

Štai sąrašas dalykų, kuriuos verta apsvarstyti jei ir jus domina galimybė susituokti šiame nuostabiame pasaulio krašte:

Vieta ir orai: Mauricijus yra tropinė sala Indijos vandenyne, garsėjanti gražiais paplūdimiais, krištolo skaidrumo vandeniu ir vešlia augmenija. Saloje vyrauja šiltas tropinis klimatas, temperatūra ištisus metus svyruoja nuo 24 iki 32 laipsnių Celsijaus. Geriausias laikas apsilankyti saloje yra gegužės-gruodžio mėnesiais, kai oras sausas ir saulėtas.

Vizos ir kelionės reikalavimai: Daugumos šalių svečiams į Mauricijų vizos nereikia, tačiau reikia turėti galiojantį pasą, bilietą į abi puses arba atgal ir įrodymą, kad turite pakankamai lėšų viešnagei. Taip pat gali tekti pateikti apgyvendinimo vietą patvirtinantį dokumentą ir išsamų kelionės maršrutą.

Kalba ir valiuta: Oficialios Mauricijaus kalbos yra anglų ir prancūzų, o vietinė valiuta – Mauricijaus rupija. Dauguma viešbučių ir turistinių vietų priima pagrindines kredito korteles, taip pat yra daug bankomatų ir valiutos keityklų, kur galite išsigryninti vietinę valiutą.

Vestuvės ir teisiniai reikalavimai: Vestuvės Mauricijuje yra teisėtos ir pripažįstamos tarptautiniu mastu, tačiau turite laikytis tam tikrų teisinių reikalavimų, pavyzdžiui, pateikti teisinius dokumentus, pranešti Civilinės Metrikacijos biurui ir pasirūpinti, kad vestuvių ceremoniją atliktų valstybės pareigūnas.

vestuvės mauricijuje palmės ir vanduoVestuvių vietos pasirinkimo galimybės: Mauricijus turi daugybę vestuvių vietų: nuo intymių paplūdimio ceremonijų iki didingų pokylių salių. Populiariausios galimybės – kurortai, viešbučiai, privačios vilos ir istorinės vietovės.

Transportas ir veikla: Mauricijuje yra daugybė transporto galimybių, įskaitant nuomojamus automobilius, autobusus ir taksi. Populiariausios veiklos rūšys: paplūdimiai, nardymas ir nardymas, žygiai pėsčiomis ir golfas.

Maistas ir kultūra: Salos virtuvė – tai indų, kinų ir kreolų virtuvės mišinys, kuriame gausu jūros gėrybių, kario ir tradicinių patiekalų. Saloje taip pat gausus kultūrinis paveldas, kuriame susipina indų, kinų ir europiečių įtaka, o visus metus vyksta daugybė festivalių ir kultūrinių renginių.

Saugumas ir sveikata: Mauricijus laikomas saugia vieta, kurioje nusikalstamumas yra nedidelis. Vis dėlto, kaip ir keliaujant ar rengiant vestuves bet kurioje kitoje vietoje, visuomet pravartu žinoti aplinką nepamiršti pagrindinių atsargumo priemonių. Taip pat rekomenduojama apsidrausti kelionės draudimu ir prieš kelionę pasitikrinti, ar jums nereikia skiepų.

Apie grožio klubą

Apie Vestuves

Visos svarbiausios detalės tobulos vestuvių šventės planavimui ir įgyvendinimui be rūpesčių!

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite