Santuokos Formalumai Vestuvių Liudininkai

Vestuvių liudininkai: būti ar nebūti?

Klausimas: draugai pakvietė mus su vyru jų vestuvėse būti liudininkais. Ar tai tas pats, kaip būti piršliais? Ar turėsime rūpintis visomis vestuvėmis, šventės programa ir pan.?

Tokie klausimai neretai kyla būsimiems liudininkams, mat nuo seno esame pripratę prie piršlių ir svočių, o liudininkai, rodos, kas kita. Iš tiesų vestuvių liudininkai turi tik vieną pagrindę ir svarbiausią užduotį – būti santuokos liudininkais t. y. tą dieną paliudyti, kad santuoka įvyko pasirašant bažnyčios ar civilinės metrikacijos skyriaus žurnale.
Jei draugai prašo Jūsų būti jų vestuvių liudininkais, tikrai nereikia išsigąsti – juk tai didelė garbė, mat esate jiems artimi, svarbūs ir jaunieji nori Jus matyti šalia vestuvių dieną.
Be pagrindinio darbo liudyti, neretai jaunieji paprašo savo liudininkų pagelbėti organizuojant šventę, jos eigą, linksmybes. Tai, galima manyti, liko nuo senųjų papročių, kai šventės vedėjais ir organizatoriais tapdavo piršlys ir svočia, kurie ir liudydavo, šventę vesdavo, organizuodavo ir atlikdavo daugumą svarbių darbų. Taigi būtinai pasiteiraukite, ko iš Jūsų tkimasi – ar parašo liudijant santuoką, ar visos šventės organizavimo.

Klausimas: norime, kad mūsų vestuvių liudininkais taptų mūsų broliai, t. y. vestuvių liudininkais bažnyčioje ir civilinės metrikacijos vietoje norėtumėme matyti du vyrus. Ar taip galima?

Kažkodėl nuo seno įprasta, jog vestuvių liudininkais tampa vyras ir moteris. Neretai artimiausi draugai, sesės, broliai, giminaičiai. Kadangi anksčiau liudininkais tapdavo piršlys ir svočia, tai taip ir nusistovėjo, kad jais kviečiami būti vyras ir moteris. Tačiau liudininkais gali tapti ir du vyrai ar dvi moterys! Bažnyčioje būtinai iš anksto pasitarkite su savo kunigu, tačiau keblumų tikrai neturėtų būti.

Klausimas: esame pakviesti liudininkais, tad būtų įdomu sužinoti, kokios mūsų pareigos, ką būtinai turime padaryti ir ko nepraleisti.

Kaip minėjau, svarbiausia Jūsų užduotis tą dieną bus paliudyti santuoką. Tačiau jei jaunieji nieko daugiau padėti neprašo, būtų mandagu pasiteirauti, kokios pagalbos jiems gali pireikti, pasiūlyti padėti. Jei ir atsisakys, šventei artėjant laukite skambučio, mat svarbiai dienai artėjant visada ko nors prireikia: pasitarti, paprašyti, paklausti. Svarbiausia, būdami liudininkais nepamirškite, kad naudingi patarimai, šviežios idėjos, geri norai ir dėmesys visada reikalingi ir praverčia!
Sėkmės kuriant savo šventę!

Apie grožio klubą

Apie Vestuves

Visos svarbiausios detalės tobulos vestuvių šventės planavimui ir įgyvendinimui be rūpesčių!

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite