Planavimas Tradicijos

Tėvelių sutikimas su duona ir druska

duona ir druska per vestuves

Susimaišius tradicijoms pradėta galvoti, kad jos nėra prasmingos ir jų neverta laikytis. Tačiau dauguma tradicijų turi gilią prasmę, šaknis, jas galima pritaikyti šiuolaikinėms realijoms. Šiandien apie jaunavedžių sutikimą su duona ir druska.

Istorija

Kai jaunavedžiai iki vestuvių griežtai gyvendavo atskirai, kiekvienas su savo tėveliais, o naujai iškepta žmona keldavosi gyventi ne dviese su vyru, o pas jo tėvus, išryškėjo svarbus tėvų vaidmuo vestuvėse. Tiek išlydėdavo, tiek pasitikdavo ne abiejų tėveliai, kaip daroma dabar, o išlydėdavo ir palaimindavo nuotakos tėveliai. Palaimindami jaunuosius jie visam laikui perleisdavo savo dukrą kitai giminei. Jaunikio tėvams nebuvo prasmės išlydėti sūnaus su marčia, nes jie iškart po ceremonijos grįždavo į jų namus ir pasilikdavo visą gyvenimą. Na, o su sutikimu atvirkščiai. Jaunuosius su duona, druska ir vandeniu pasitikdavo tik jaunojo tėvai, juk jie į savo namus priima naują žmogų. Marčia tapdavo tarsi dukra ir pilnai įsiliedavo į šeimos gyvenimą, darbą ir buitį. O su duona ir druska nuotaka būdavo tarsi priimama į savo naujuosius namus ir šeimą.

Duonos ir druskos reikšmė vestuvėse

jaunųjų sutikimas su duona ir druskaDuona nuo seno simbolizuoja materialinę gerovę, sotų ir turtingą gyvenimą. Taigi pasitinkantys tėvai vaišindami jaunuosius duona jiems linki, kad jų namuose niekuomet netrūktų duonos, o kartu ir visų kitų materialinių vertybių.
Druska amžių amžius yra amžinybės ir ilgaamžiškumo simbolis. Juk druska negenda, nepūva ir visus kitus maisto produktus ilgiau palaiko šviežius. Tad pasitikdami jaunuosius su druska tėvai jiems linki, kad jų meilė tęstųsi amžinai, o ir jie patys gyventų ilgą ir sveiką gyvenimą.
Vanduo simbolizuoja gyvybę, naują pradžią. Juk vanduo yra visos žemės gyvybės pagrindas. Todėl pasitikdami jaunavedžius su vandeniu tėveliai sveikina juos su naujos šeimos sukūrimu ir linki tos šeimos pagausėjimo.
Deja, dažnai vandenį pakeičia degtinė, kuri nesimbolizuoja nieko, išskyrus alkoholizmą, o ko tėvai gali linkėti sutikdami savo vaikus su stikliuku degtinės – baisu ir pagalvoti.

Tradicija šiais laikais

Ir šiais laikais pasitikimas su duona, druska ir vandeniu yra viena populiariausių tradicijų. Jeigu šią tradiciją gražiai įgyvendinsite, estetiškai paserviruosite padėkliuką ar rankšluostį su duona, druska ir vandeniu, pasakysite gražią savo, o ne išmoktą mintinai kalbą ir viską atliksite nuoširdžiai ir prasmingai, senoji istorinė prasmė nenukeliaus į antrą planą ir taip bus išvengta kičo.

Būkite kūrybingi, venkite neprasmingų detalių, o susitelkite į tai, kas Jūsų porai išties svarbu, tuomet džiaugsitės puikia švente. Sėkmės!

Taip pat skaitykite: Ką sakyti sutinkant jaunuosius su duona ir druska?

Apie grožio klubą

Apie Vestuves

Visos svarbiausios detalės tobulos vestuvių šventės planavimui ir įgyvendinimui be rūpesčių!

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite