Pamergėms ir Pabroliams Planavimas

Kaip rengtis, kai nenurodytas aprangos kodas?

kaip rengtis kai nenurodytas aprangos kodas
Patarimai, kaip rengtis vestuvių svečiui, kai kvietime nenurodytas aprangos kodas. Ką daryti, kaip išskaityti ten paslėptą informaciją?
Turi būti patyręs vakarėlių lankytojas ir vestuvių / vakarėlių etiketo žinovas, kad tokios “smulkmenos” nesukeltų klausimų. Bandysime truputėlį padėti.

Jei vestuvių svečiams nenurodytas aprangos kodas, tuomet vadovaujamės toliau pateiktomis taisyklėmis:

1. Ceremonijos vieta

vestuvės be aprangos kodoJei esate pakviesti į bažnyčioje vyksiančią ceremoniją, derėtų paisyti bent elementaraus religinėse vietose egzistuojančio aprangos kodekso – nedėvėti itin apnuoginančių rūbų. Merginoms, kurios vilki itin atviras sukneles, derėtų prisidengti skraiste ar šaliu paslėpti nuogus pečius ir krūtinę. Geriausia rinktis truputį kelius dengiančią ar ilgą suknelę. Juk visus savo gražiausius privalumus galima parodyti ir vakarėlio metu, nebūtinai tai pradėti daryti bažnyčioje. Vyrams – marškiniai, ilgos kelnės, uždari batai.
Jei ceremonija vyksta ne bažnyčioje, tuomet jos vieta padiktuoja, kaip derėtų apsirengti: parko, botanikos sode, pajūrio vestuvėms rinkitės lengvesnio plazdančio audinio aprangą, patogius batelius (smėlis, žolė, žemės…). Jei tai miestas, kiemelis, restoranas – jau galima daug puošniau rengtis: sunkesnio audinio ir sudėtingesnių struktūrų suknelės, aukšta pakulne stilingi (nebūtinai patogūs) bateliai.

Laikas: dieną, suprantama, rengiamės kitaip, nei vakare į restoraną.

2. Šventės vieta

Į dvarą rengsitės skirtingai nei į sodyboje / pajūryje vyksiančias vestuves. Dvaras jau pats savaime reikalauja formalios aprangos: prabangos, ilgų rūbų, daugiau ryškių, prabangių, sunkesnių papuošalų, elegantiškų batelių… Vyrai tikrai turėtų vilkėti kostiumą, tinka varlytės… Būtinai batai. Moterims derėtų plaukus kelti į viršų, susegti.
Į sodyboje ar pajūryje, parke vyksiančią šventę jau galite apsirengti daug kasdieniškiau su trupučiu puošnumo. Svarbu nepamiršti ir patogios avalynės. Vyrai jau gali vilkėti prasegtus lininius marškinius su kelnėmis, mokasinais…

3. Sezoniškumas, oras

Rudenį ir žiemą vyksiančioms vestuvėms tinka ilgomis rankovėmis, megztos, nertos ar nėriniais puoštos, šilumą skleidžiančios suknelės. Avalynė taip pat turėtų atitikti sezoną.

4. Jūsų vaidmuo vestuvėse

Jei jūs pamergė, tuomet greičiausiai su nuotaka aptarsite, kaip rengtis vestuvių dieną. Jei apranga nesureikšminama, tuomet paisykite formalaus bažnyčios aprangos kodo: nederėtų išsirengti, apsinuoginti iki petnešėlių (bus dar proga vakare parodyti, ką turite gražiausio, bažnyčioje – ne vieta). Nedera vilktis ne tik kažką balto, tačiau nerekomenduojama rengtis ir labai akį traukiančių spalvų rūbų, kaip, pavyzdžiui, ypač ryškių fluorascentinių spalvų apdarų, oranžinių, žalių tonų suknelių, blizgių, daug aukso ar sidabro audinių suknelių. Tai nuotraukose ir šventės erdvėje gali pernelyg traukti visų žvilgsnius.
Vyrams, ypač jei jų vaidmuo šventėje pabrolys ar liudininkas, turėtų vilkėti kostiumą (jei nesutariate kitaip).
Nuotakos / jaunikio tėvai turėtų apsirengti tinkamai savo amžiui ir vietai: mamos turėtų dėvėti padoraus ilgio sukneles su pridengta krūtine ir pečiais, tėveliai – kostiumus. Vengti rėkiančių spalvų.
Jei esate tik svečias, tuomet atsižvelkite į dienos metą ir vietą, jei tai bažnyčia, venkite ypač ryškių spalvų ir nuogybių, o vyrams ten derėtų avėti uždarą avalynę.

Ką sako aprangos kodai, aprangos gairės:

“Baltas kaklaraištis” (angl. “White tie”)

Formaliausias, griežčiausias apsirengimo stilius (įsivaizduokite “Oskarų” vakarą ir pan.). Šis aprangos kodas reikalauja:
Vyrui: smokingas, liemenė po švarku, varlytė, juodi klasikiniai batai (turėtų būti net ir baltos pirštinaitės, tačiau pasitaiko šiais laikais visaip).
Moteriai: tikrai formali, ilga, klasikinės spalvos puošni suknelė: juoda, ruda, mėlyna, žalia, tamsiai raudona. Fantastiškas vakarinis makiažas ir šukuosena (plaukai būtinai sukeliami į viršų), daug prabangios ir tikros (taurūs metalai ir akmenys, ne bižuterija) juvelyrikos.

“Juodas kaklaraištis” (angl. “Black tie”)

Tai kitas labai formalus aprangos kodas. Tai reiškia, kad šventė vyks vėlai vakare ir formalioje aplinkoje: prabangiame dvare, restorane, viešbutyje.
Vyrui: smokingas, varlytė arba juodas kaklaraištis, juodi klasikiniai batai.
Moteriai: prabangi kokteilinė suknelė arba ilga vakarinė suknelė tamsesnių klasikinių spalvų. Puiki šukuosena (vėl tiktų į viršų sukelti plaukai) ir nuostabus vakarinis makiažas.

“Formalus” arba pasirinktinai “Juodo kaklaraiščio” aprangos kodas (angl. “Formal” or “Black Tie Optional”)

Mažiau formalu, tačiau griežtas aprangos kodas taip pat turi reikalavimų.
Vyrui: smokingas arba klasikinis tamsus kostiumas ir kaklaraištis. Geri batai.
Moteriai: tinka ilga vakarinė suknelė, kokteilinė suknelė, kostiumėlis. Vakarinis makiažas.

“Paplūdimio formalios vestuvės” (angl. “Beach Formal”)

Tai nurodo, kad vestuvės elegantiškesnio nei tik pajūrio ar sodo stiliaus (ne su alaus buteliukais rankose, laukinio ar hipiško stiliaus su išsidraikiusiais vėjyje plaukais ir basomis kojomis šokant aplink laužą), taigi rengtis reikėtų derinant patogumą ir eleganciją. Gamta, smėlis, saulė, vėjas… Tinka madingos plazdančios suknelės, tinka ir trumpesnės, sijonai su puošniomis palaidinėmis suderinti su itin puošniomis plokščiapadėmis basutėmis.
Vyrui: gali būti vasarinis šviesus ar tamsesnis kostiumas, reikalingas kaklaraištis.
Moteriai: daili vasarinė suknelė, iki kelių arba ilgesnė. Makiažas ir plaukai gali būti natūralūs, kasdieniški.

“Pusiau formalus” arba “Puošnus kasdienis” aprangos kodas (angl. “Semiformal” or “Dressy Casual”)

Priklausomai nuo šventės laiko, rengdamiesi kartu derinsite kasdienį ir formalų stilių. Rinkitės prabangesnes medžiagas, galbūt tamsesnius audinius.
Vyrui: kostiumas ir kaklaraištis, gali būti ir šviesių spalvų.
Moteriai: kokteilinė suknelė arba sijonas ir puošni palaidinė.

“Kasdienis” aprangos kodas (angl. “Casual”)

Tai reiškia, kad aprangos kodas – kasdienė apranga, TAČIAU vis tiek negalite atrodyti kaip ką tik iš sporto klubo. Tai dažniausiai reiškia “business casual” stilių, kuris nurodo truputį konservatyvesnį variantą, nei džinsai ar šortai su marškinėliais.
Vyrui: gali būti kelnės, džinsai, bet su švarku (švarkas nebūtinai nuo kostiumo), su prasegtais marškiniais arba polo marškinėliais.
Moteriai: vasarinė suknelė, sijonas, graži palaidinė.
Daugiau apie aprangos kodus moterims, vyrams, leistinus aksesuarus, bei kitus aprangos etiketo aspektus per vestuves skaitykite svetainėje etiketas.lt

Apie grožio klubą

Apie Vestuves

Visos svarbiausios detalės tobulos vestuvių šventės planavimui ir įgyvendinimui be rūpesčių!

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite