Planavimas Vestuviniai Kvietimai

Kaip pasakyti, kad vakarinė dalis vyks be vaikų

kvietimas i vestuves be vaiku

Vestuvių šventės suvokimas labai spalvingas ir skirtingas. Vieni teigia, kad tai jaunųjų šventė, todėl be jokių išlygų viskas turi būti taip, kaip nori ir įsivaizduoja jaunieji. Kiti mano, kad tai šėlionės, todėl visi svečiai turėtų būti nusiteikę audringam šventimui iki paryčių (karaokė, šokiai, žaidimai, įvairios užduotėlės…). Dar kiti įsitikinę, kad tai šeimos šventė, todėl joje turi dalyvauti visi artimieji be išimčių: nuo kretančio senuko iki klykiančio vaikiuko, nes visi – šeima. Visi variantai geri, bet neginčytinas vienas vienintelis dalykas: vestuvės – suaugusiųjų, o ne vaikų šventė (nebent jaunieji nuspręstų kitaip). Taigi, kai kviečiami ir vaikai, visiems smagu, ir mažieji svečiai tikrai labai pagyvina vestuves. Visomis prasmėmis… Tačiau dažnai jaunieji vestuvėse nori matyti tik suaugusiuosius, šis jų noras ne tik suprantamas, bet iš tikrųjų ir teisingas – vaikams suaugusiųjų šventėje nebūtinai turi atsirasti vietos ir laiko. Deja, vis dar kyla nesklandumų šiuo klausimu…

Kodėl Jūsų vaikai nepageidaujami vestuvių vakarinėje dalyje

Prie bažnyčios ar civilinės metrikacijos biuro sveikinti galite susirinkti visi, kuo didesnis pulkas, tuo smagiau, tačiau vakarinė dalis skirta tik kviestiniams svečiams. Tėveliams dažnai gali atrodyti, kad jų vaikai taip pat turėtų dalyvauti vakarinėje dalyje. Mieli tėveliai, dar vieną kartą ir visiems laikams įsiminkite: tai ne jūsų ir ne jūsų vaiko šventė, todėl jei vaikai kvietime neminimi, neklausinėkite, nediskutuokite ir nesipiktinkite, o raskite, kam palikti vaikus, kad patys galėtumėte švęsti.

Vienas populiariausių nesusikalbėjimų yra vis dar kylantis neaiškumas dėl vaikų dalyvavimo vestuvėse. Nors visiems jau senų seniausiai turėtų būti gerai žinoma, kad į vestuves kviečiami tik tie asmenys, kurie išvardyti kvietime, vis dar atsiranda tėvelių, manančių, kad jų penkiametis bus pats svarbiausias vestuvių dalyvis, kad jis tikrai nekels rūpesčių, o tik spaus svečiams susižavėjimo ašarą. Brangieji tėveliai, tą susižavėjimo ašarą šį kartą lems jaunieji, o ne jūsų atžala.

Argumentų daugybė: jau nebekalbėsim apie vaikų keliamą triukšmą, apie tai, kad reikia pasirūpinti jų užimtumu, saugumu, maitinimu, apie progą jums patiems atsipalaiduoti ir pasilinksminti ir t.t. Logiškos ir nelogiškos diskusijos plačiau supermamyčių tinklalapiuose, o tie, kurie ruošiasi dalyvauti vestuvėse, lai atsipalaiduoja ir palikę vaikučius pasilinksmina. Jei jūsų vaikai nekviečiami, tai dar nereiškia, kad jais nesižavima ar jie nemylimi. Tiesiog viskam savas laikas ir sava vieta, tas pats galioja ir vaikams. O jei vis dar piktinatės, kad jūsų vaikai nepakviesti, ką gi, visada yra išeitis – likite namie su vaikais.

Kaip suorganizuoti vestuves be vaikų

Patekote į keblią padėtį, nes vestuvėse nenorite matyti vaikų? Visų pirma, taisykite visus, kurie sako “nenori matyti vaikų”. Draugų ir artimųjų vaikus matyti jūs norite ir juos mylite, bet su jais pasimatysite po vestuvių, o pati šventė yra skirta suaugusiesiems, todėl mažųjų jūs nevarginsite. Kaip gražiai tai pasakyti? Yra keletas variantų.

Parašyti kvietime. Kaip jau buvo minėta, vestuvėse dalyvauja tie, kas išvardyti kvietime, todėl ir rašykite vardus, o ne apibendrintą “mieli draugai / brangieji” ir pan. Kad nekiltų nesusipratimų, dar pridėkite prierašą, kurį derėtų parinkti pagal jūsų svečių mentalitetą. Blaiviai mąstantiems svečiams pakaks parašyti, kad “vakarinė dalis skirta tik suaugusiesiems“, kitus teks įspėti, kad “už vaikus atsakingi tėveliai” ar “svečiai linksminsis, jei nenorite tuo metu prižiūrėti savo vaikučių, mūsų susitikimą su jais nukelkime“, “seneliai ir visi kiti vestuvių vakarą pasiėmė atostogas, jie nedirbs auklėmis, tad mažuosius palikite namuose” ir pan. Turintiems gerą humoro jausmą tėveliams pakaks ir šmaikščios užuominos, kaip “tą vakarą išnuomokit mažiesiems senelius“, “susitarkite su mažaisiais, kad jus išleistų pasilinksminti“, “leiskite mažyliams pašėlti be jūsų priežiūros, mieli… ir…, lauksime jūsų …” ir t.t.

Kvietimas į vestuves be vaikų yra visiškai normalus ir daugumai savaime suprantamas dalykas. Deja kvietimo tekste albėdami pernelyg aptakiai, neišvardinę kviečiamų asmenų vardų ar nenurodė, jog vakarinė šventės dalis skirta tik suaugusiems – galite pastatyti savo svečius bei save į labai nepatogią padėtį.

Jei nuogąstaujate, kad visgi būsite nesuprasti, kodėl nekviečiate vaikų, pabandykite, liaudiškai sakant, įvynioti į vatą: “Šventė bus su alkoholiu ir kitais suaugusiesiems skirtais akcentais, todėl vaikučius palikite namuose“, “nenorime varginti jūsų mažylių…“, “rūpindamiesi jūsų vaikais, nusprendėme įspėti, kad vieta ir programa pritaikyta tik suaugusiesiems…” ir t.t. Žodžiu, pateikimas kvietime priklauso nuo jūsų fantazijos ir jūsų kviečiamų žmonių charakterio.

Pasinaudokite proga ir apie vaikų dalyvavimą vestuvėse informuokite teikdami kvietimus. Taip dar kartą akcentuosite savo pasirinkimą. Pavyzdžiui: “…maloniai laukiame visų, kas išvardyti kvietime” (slapta žinutė: neišvardyti kvietime asmenys, nedalyvauja vestuvėse). Arba: “Štai kvietimas suaugusiesiems, o su mielais mažyliais pasimatysime po šventės“, “Kvietimai tėveliams, o mažyliams linkime tuo metu nenuobodžiauti ir paišdykauti prižiūrint seneliams ar auklei” ir panašiai. Jei vaikai jau paaugliai, tai galite tiesiai šviesiai jiems ir pasakyti: “…manau, visai džiaugiesi proga išsilaisvinti iš tėvų priežiūros savaitgalį…“, “na, dabar gali pagalvoti, ką veiksi, kol tėvai švęs…” ir t.t.

Jeigu nesiseka subtiliai iškomunikuoti žinutės

Jei manote, kad jūsų svečiams kyla neaiškumų dėl vaikų dalyvavimo jūsų vestuvėse, galite po kvietimų įteikimo praėjus kiek laiko paskambinti papliurpti ir lyg tarp kitko paklausti, ar jau rado auklę vestuvių dienai, ar jau sugalvojo, kam paliks vaikus, ar vaikai džiaugiasi būsimu laisvu nuo tėvų vakaru ir t.t. Jei paklausite pirma, užklupsite pašnekovus nepasiruošusius diskusijoms dėl vaikų dalyvavimo vestuvėse ir jūsų svečiams neliks nieko kito, kaip trumpai atsakyti į klausimą, o baigę pokalbį jie susivoks, jog net nereikia tikslintis dėl vaikų – vestuvėse jie turėtų nedalyvauti.
Taigi parašyti kvietime, pasakyti savo pasirinkimą įteikiant kvietimus ir dar, jei reikia, užtikrinti skambučiu visada galite, tik ne visada reikia visų šių trijų priemonių. Svarbiausia nesivelkite į aiškinimus ir pasiteisinimus, kodėl nusprendėte vestuves kelti be vaikų. Stenkitės išvengti diskusijų apie vaikų brandą, savarankiškumą ir meilę jiems – galite išgirsti tokių absurdiškų argumentų, kad prarasite amą.

Galiausiai, pasakykitė tiesiai – šventė vyks be vaikų

Be to, greičiausiai visi liksite prie savo ankstesnės nuomonės: svečiai taip ir nesupratę, kodėl jų nuostabūs vaikai nekviečiami, o jūs pasiruošę nekeisti šventės formato (sugadinta nuotaika ir kaltės jausmas – garantuoti). Net psichologai teigia, kad tokiose situacijose ilgi aiškinimaisi ne išsprendžia situaciją, o ją tik pablogina. Taigi išsisukite su trumpu atsakymu: “deja, toks mūsų sprendimas ir mes jo nekeisime…“, “apgailestauju, bet negaliu daryti jums išimčių, nes nekviečiame nė vieno kito paauglio ar vaiko“, “gal jūs ir teisūs, bet šį kartą aš su sužadėtiniu ilgai svarstę nusprendėme…“, “mylime jūsų vaikus, tačiau nesivelkime į diskusijas, mes – vestuvių šeimininkai – šventę įsivaizduojame šitaip“, “deja, ši tema jau išsemta, kvietimuose jūs matote galutinį mūsų sprendimą, daugiau neturiu ko pasakyti“. Tiek patarimų. Linkime, kad jūsų svečiai būtų protingi ir supratingi.

Apie grožio klubą

Apie Vestuves

Visos svarbiausios detalės tobulos vestuvių šventės planavimui ir įgyvendinimui be rūpesčių!

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite