Nuotakos Stilius Suknelės

Aksesuarai nuotakai

aksesuarai nuotakai

Senovėje pagrindinis jaunosios aksesuaras turėdavo būti rūtų vainikėlis, kaip žinia, šiandien mados ir tradicijos yra nemenkai pasikeitusios. Močiučių ritualus keičia gūsingi vėjai iš Vakarų, gal dėl to, kad rūtų vainikėlis vestuvių dieną nėra toks prasmingas, koks buvo prieš 60 metų.

Bet mums tikriausiai svetimos ir šios tradicijos – esą nuotakai vestuvių dieną reikėtų turėti ką nors seno, ką nors mėlyno ir šį tą skolinto. O gal klystu?

Nepaisant visų tradicijų, kiekviena nuotaka vedybų dieną nori atrodyti nepriekaištingai, juk dauguma mergaičių jau nuo vaikystės žino, kokios vestuvinės suknelės, aksesuarų ir, žinoma, jaunikio norėtų.

Pagrindinis jaunosios rūpestis dažniausiai būna vestuvinė suknelė. Tik vėliau rūpinamasi kitomis „smulkmenomis“. Vis dėlto jaunosios aksesuarai yra labai svarbūs. Dauguma jų yra susiję su tam tikromis tradicijomis ir ritualais.

Laikui bėgant tradicijos keičiasi, vienos asimiliuoja kitas, tačiau esmė išlieka panaši.

Po vestuvinės suknelės – eilė aksesuarams

Jei ilgame vestuvių plano sąraše prie vestuvinės suknelės jau padėtas pliusiukas, pats laikas pasirūpinti aksesuarais. Atrodytų, kokie dar aksesuarai, kai yra tokia įspūdinga suknelė? Iš tiesų nuotakos aksesuarai neturėtų būti labai ryškūs, dideli ar perdėtai spalvingi, jie negali užgožti vestuvinės suknelės ir pačios nuotakos. Visos kitos įvaizdžio detalės dažniausiai derinamos prie suknelės, o ne atvirkščiai. Šiais laikais nuotakoms suteikta pakankamai laisvės rinktis suknelių spalvas, atspalvius bei ilgius, todėl ir aksesuarų pasirinkimas neribojamas.

Geriausia, kai aksesuaras yra reikšmingas pačiai nuotakai: tai gali būti močiutės segė (nors ir be kelių akučių, bet jauki ir daili), tetos plaukų papuošalas, iš kartos į kartą perduodamas talismanas ar iš senovinių tėčio sąsagų padarytas papuošaliukas. Be to, kiekviena išradingesnė ir laiko nestokojanti nuotaka aksesuarą gali pasigaminti pati (vieni paprasčiausių variantų gali būti baltu kaspinu surišti plaukai ar gėlių vainikas juose) – ir ekonomiška, ir miela širdžiai.

Dabiname plaukus

Akivaizdu, kad nuotakos dažniausiai renkasi plaukų papuošalus. Kaip žinia, nuo seno jaunosios galvą puošdavo veliumas, jis turi savo reikšmę ir yra vienas iš vestuvių tradicijų elementų. Šis aksesuaras laikomas tyrumo ir kuklumo simboliu. Seniau buvo tikima, kad jaunąją pridengus balta skraiste, ji bus apsaugota nuo nužiūrėjimo, blogų jėgų ir pan. Dabar, kai veliumas tapo retenybe, nuotakos galvą puošia kitokie galvos aksesuarai.

lankelisŠiuo metu rečiau naudojamus veliumus kuo puikiausiai pakeičia dailios tiaros, plaukų juostos, lankeliai, skrybėlaitės, diademos, plačiabrylės skrybėlės ar segtukai. Prietaringesnėms nuotakoms galima puikiausiai priderinti mažas skrybėlaites plaukuose kartu su minimalistiniu vualiu, subtiliai pridengiančiu veidą.

Nenorinčios per toli nuklysti nuo rūtų vainikėlio tradicijų, plaukus gali puošti šiuolaikiškais natūralistiniais motyvais padabintais lankeliais, plaukų juostomis ar segtukais. Kiekviena gali rinktis pagal savo skonį: ar patinka alyvos, ar kakavmedžio šakelės, ar sakuros, o gal laukinių gėlių mišinys. Čia motina gamta nepagailėjo nei atspalvių, nei formų. Žinoma, derėtų nepamiršti, kad galvos papuošalą reikia derinti prie suknelės. Pavyzdžiui, Svarovskio kristalais padabinta ryškiai balta vestuvinė suknelė nelabai derėtų su natūralistiniais aksesuarais.

Gyvomis gėlėmis puošti savo plaukus yra labai unikalus pasirinkimas. Kiekviena gali sugalvoti savus derinius, kurių kita niekada nepakartos, gėles galima įpinti į plaukus ir panašiai. Čia tinka ir apyrankė, apsukta gėlių ir žolelių vainikėliu, priderintu prie gėlėtos karūnėlės plaukuose.

Šiuo metu populiarūs kaspinėliai ir plunksnelės. Kaspinas suteikia šiokį tokį infantilumo įvaizdį, akyse šmėsteli Alisa Stebuklų šalyje. Vestuvės – savotiškas atsisveikinimas su vaikyste, tad kaspinas simboliškai dera. Na, o plunksnos asocijuojasi su gulbe, su kuria dažnai lyginama iš pieno plaukusi nuotaka. Valiūkiškoms ir šmaikščioms nuotakoms galbūt tiktų ir baltos pelytės ausytės plaukuose. Svarbiausia, savo vestuvių dieną išlikti savimi, nebandyti įsisprausti į šiandien vyraujančius standartus.

Auskarai

auskarai indenaiKuri moteris nemėgsta puoštis išskirtiniais auskarais? Vestuvių diena taip pat ne išimtis. Renkantis auskarus svarbu atsižvelgti į tam tikras detales – net į plaukų ilgį (jei nuotaka palaidais plaukais) arba šukuoseną. Vis dėlto masyvūs auskarai labiau dera prie kuklesnės vestuvinės suknelės ir minimalaus kiekio kitų aksesuarų. Jei suknelė prabangi, masyvūs auskarai pakenktų bendram įvaizdžiui, o kur dar galvos papuošalas ar vėrinys ant kaklo. Renkantis bet kurį aksesuarą, svarbu išvengti perkrovimo. Niekas neabejoja, kad nuotaka vestuvių dieną turi švytėti, bet tai turi matytis iš jos vidaus, nuotaikos ir emocijų.

Žinoma, jei auskarai nuotakai nėra labai svarbūs, jų gali ir visai nebūti.
Dažniausiai auskarai paryškina švytinčias moters akis, bet jei turite gražų plaukų aksesuarą, jis kuo puikiausiai tiks ir be kitų papuošalų.

Kaklo papuošalai ir segės

Prie kuklesnės vestuvinės suknelės galima derinti kaklo papuošalus ir įvairias seges. Šie papuošalai dažniausiai būna arti suknelės, todėl juos derinti reikėtų labai atsargiai, kad nebūtų persistengta. Įspūdinga vestuvinė suknelė kalba pati už save, todėl papildomų aksesuarų šalia jos derėtų vengti. Jei suknelė labai kukli, galima puikiai priderinti segę ar dailų vėrinį, o tikroms lietuvaitėms tinka ir gintariniai papuošalai.

Pamergės

Pamergės savo aksesuarus taip pat gali derinti prie nuotakos ir, žinoma, prie savo suknelių. Geriausiai atrodo, kai pamergės turi kokį nors vieną akcentą, kuris dera su pagrindiniu nuotakos aksesuaru, pavyzdžiui, segė plaukuose panaši į nuotakos plaukų papuošalą. Kadangi pamergių suknelės būna kuklesnės nei nuotakos, jos seges gali segti ir į sukneles. Segės gali simbolizuoti atsidavimą nuotakai, t. y. derėti prie jaunosios išvaizdos detalėmis arba atspalviais. Čia taip pat reikėtų vengti persistengimo.
***
Kiekviena puošiasi pagal savo charakterį. Vėjavaikei galbūt labiau priimtinos plunksnos ir suvelti plaukai arba palaidos kasos ir minimalistinis plaukų lankelis. Santūresnė mieliau pasirinktų kuklius, klasikinius papuošalus: perlus, pusbrangių akmenų vėrinius, aukso ar sidabro grandinėles. Ekscentriškai moteriai priimtinesni gali būti išsiskiriantys aksesuarai, netikėtas spalvų derinys. Kiekviena moteris kasdieniame gyvenime pasirenka papuošalus pagal savo būdo bruožus ir nuotaikas. Tai vienas iš būdų moteriai išreikšti save arba – pasislėpti. Vestuvių dieną nuotakai nederėtų slėptis, o kad ir norėtų, abejotina, ar jai tai pavyktų. Likite ištikimos sau ir savo įsitikinimams!

Apie grožio klubą

Apie Vestuves

Visos svarbiausios detalės tobulos vestuvių šventės planavimui ir įgyvendinimui be rūpesčių!

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite